Rzymskokatolicka Parafia pw. Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika w Nidzicy

ul. Młynarska 12, 13-100 Nidzica, tel. 89 625 29 12

Ogłoszenia duszpasterskie

XI Niedziela Zwykła – 13.06.2021 r.
         

1. Przeżywamy dzisiaj w parafii Dzień Fatimski. Pierwszą część różańca odmówimy po mszy św. rozpoczynającej się  o godz. 7 00 , po mszy św. odprawionej o godz. 10 00 odmówimy II część różańca św. Po mszy św. wieczornej – III część różańca świętego i nabożeństwo czerwcowe. Główna msza św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej odprawiona zostanie o godz. 20 00 . Po niej procesja wokół kościoła i IV część różańca

2. W ramach obchodów 30 rocznicy beatyfikacji bł. Bolesławy Lament w dzisiejszą niedzielę – 13 czerwca - podczas mszy św. o godz. 13 00 dzieci z nidzickiej Jedynki pod kierunkiem katechetki Siostry Samueli Grygo zaprezentują krótki program artystyczny pt. „Bolesia” połączony z wręczeniem nagród i dyplomów. Serdecznie zapraszamy.

3. W sobotę, 19 maja o godz. 18 00  odprawiona będzie msza św. i nabożeństwo ku czci św. Józefa, na które zaprasza Stowarzyszenie „Synowie Św. Józefa”. W czasie tego nabożeństwa odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4. Ks. Kamil z zespołem Gaudeamus zapraszają na koncert uwielbieniowy w sobotę – 19 czerwca na godz.19 00.

5. W zakrystii kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” z wkładką „Posłańca Warmińskiego”. W numerze tym polecamy opowieść o kobiecie, której numer obozowy z Auschwitz ucałował papież Franciszek, a także reportaż o krakowskiej bazylice jezuitów, gdzie przed laty dokonano aktu ofiarowania Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Cena 6 zł. Nowy numer Biuletynu Parafialnego wyłożony jest w przedsionkach kościoła.
     
6. Zbliża się Dzień Ojca - 23 czerwca. W tym dni odprawiona będzie msza św. za naszych zmarłych Ojców. Imiona i nazwiska zmarłych do mszy zbiorowych możemy zapisywać w kancelarii parafialnej.

7. Od dzisiaj w kościele może brać udział na nabożeństwach w naszym kościele 232 osoby plus osoby zaszczepione. Od następnej niedzieli biskupi odwołują udzieloną dyspensę od niedzielnych i świątecznych mszy św.

 
8. W minionym tygodniu odeszli  do Pana nasi Parafianie: Józef Jerzy Sienicki – zam. przy ul. Kościelnej oraz Janina Sikorska – zam. przy ul. Rataja. Polecając Ich Miłosierdziu Bożemu módlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen. 

Msze Święte

NIEDZIELA

7:00 8:30 10:00 11:30 13:00 18:00

PON-SOB
6:30 7:00 18:00

Pozostałe nabożeństwa

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy-środy po Mszy św. o godz. 18.00