Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Wojciecha w Nidzicy

ul. Młynarska 12, 13-100 Nidzica, tel. 89 625 29 12

Ogłoszenia duszpasterskie

 XXVIII Niedziela Zwykła – 14.10.2018 r.

 

 

        1. Z okazji 40-lecia wyboru Karola kard. Wojtyły na Stolicę Piotrową, parafia św. Wojciecha, młodzież Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy oraz Parafialny zespół Muzyczny „Sursum Corda” zapraszają na program słowno muzyczny w dzisiejszą niedzielę - 14 października na godz. 16 00 do kina Wenus.

 

 

        2. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe dla dorosłych odprawiane są codziennie o godz. 17 30 , dla dzieci w środy o godz. 17 00.

 

 

        3. Informujemy, że kartki na wypominki jednorazowe, na wypominki roczne i na mszę św. miesięczną, dawniej zwaną gregoriańską, wyłożone są na stolikach przy wyjściach z kościoła. Można je otrzymać także w kancelarii parafialnej oraz zakrystii kościoła. Kartki te przekazujemy w kancelarii lub S. Klaudianie w zakrystii.

                     

         4. W dzisiejszą  niedzielę, z racji Dnia Papieskiego, na terenie całej Polski zbierane są ofiary z przeznaczeniem na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Fundacja ta wspiera zdolną młodzież z ubogich rodzin. Ofiary na ten cel zbierane będą po mszach świętych przy kościele do puszek.

 

 

         5. Przy głównym wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” z wkładką „Posłańca Warmińskiego”. W numerze tym polecamy szczególnie artykuł o tym, jak pontyfikat wybranego 40 lat temu papieża Polaka zmienił świat. Cena – 5.00 zł.

         

          6.  Przyszła niedziela jest Niedzielą Misyjną. Ofiary składane na tacę w tym dniu przeznaczone będą na potrzeby misjonarzy i tych wśród których oni pracują.

 

 

          7. W minionym tygodniu odeszli do Pana nasi Parafianie: Józef Kaczkan – zam. przy Al. Wojska Polskiego, Henryk Borucki – zam. przy ul. Murzynowskiego oraz Helena Nowowiejska – Kołakowska – zam. przy ul. Żeromskiego. Polecając Ich Miłosierdziu Bożemu módlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Msze Święte

NIEDZIELA

7:00 8:30 10:00 11:30 13:00 18:00

PON-SOB
6:30 7:00 18:00

Pozostałe nabożeństwa

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy-środy po Mszy św. o godz. 18.00