Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Wojciecha w Nidzicy

ul. Młynarska 12, 13-100 Nidzica, tel. 89 625 29 12

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Adwentu – 09. 12. 2018 r.

           

            1. W czasie Adwentu zapraszamy do naszego kościoła na roraty. Są one odprawiane codziennie w dni powszednie o godz. 6 30. Msze św. roratnie dla dzieci odprawiane są w poniedziałek i czwartek o godz. 17 00. Na tę msze zapraszamy też tych dorosłych, którym ta godzina bardziej odpowiada.

 

 

            2. Przy głównym wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” z wkładką „Posłańca Warmińskiego”. W numerze tym polecamy szczególnie artykuł o niezwykłej historii niewidomej kobiety, która zaadoptowała niewidomą i niesłyszącą dziewczynkę z Indii. Cena – 5.00 zł.

                  

            3. W prezbiterium kościoła, przed obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy, wystawiony jest kosz, do którego możemy składać produkty żywnościowe, które przed świętami rozdane zostaną ludziom bezdomnym i ubogim.

 

 

            4. Ofiary zbierane dziś do puszek przed kościołem przeznaczone będą na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

                

            5. W następną niedzielę rozpoczynamy w naszej Parafii rekolekcje adwentowe. Plan rekolekcji podamy za tydzień. Jest on już wywieszony na tablicy ogłoszeń.  

 

 

            6. W Ośrodku przy ul. Krzywej realizowany jest projekt „ Bezpieczna przyszłość Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną”. Organizatorzy tego projektu zapraszają do współpracy wolontariuszy. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

             7. Jego Ekscelencja Arcybiskup Józef Górzyński pragnie zaprosić do udziału w wyjątkowym wydarzeniu muzycznym, które po wielu latach starania zagości w naszym województwie. Będzie to widowisko muzyczne Betlejem na Warmii i Mazurach. Koncert ten odbędzie się 11 stycznia 2019 r w Expo Arenie w Ostródzie o godzinie 19.00.

Wydarzenie to, oprócz niewątpliwych walorów estetycznych jest połączone także z akcją charytatywną na rzecz budowy HOSPICJUM DLA DZIECI w Olsztynie. Kupując bilety, cegiełki czy też płyty z koncertów z zeszłorocznej edycji wspieracie to wspaniałe dzieło. 

W tym roku wystąpią: Kamil Bednarek, Dawid Kwiatkowski, Grażyna Łabaszewska, Bovska, Antonina Krzysztoń i inni. 

Bilety w cenie 50 zł, 60 zł, 80 zł można zamawiać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Cegiełki można nabyć w kancelarii parafialnej.

           8. W minionym tygodniu odeszli do Pana nasi Parafianie: Jan Jerzy Chojnacki – zam. w Piątkach, Stanisław Tęcza – zam. przy ul. 1-go Maja oraz Jadwiga Bilińska – zam. przy ul. Kopernika. Polecając Ich Miłosierdziu Bożemu módlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj 
Im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 

 

 

Msze Święte

NIEDZIELA

7:00 8:30 10:00 11:30 13:00 18:00

PON-SOB
6:30 7:00 18:00

Pozostałe nabożeństwa

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy-środy po Mszy św. o godz. 18.00